logo

Chtěl být akčním dobrovolným hasičem, a tak zakládal požáry

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dva lesní požáry z dubna letošního roku a tři požáry stohů na polích na Oslavansku z července jsou dílem jedenadvacetiletého muže.

Při požárech vznikla škoda za více než osm set tisíc korun. Mladík už několik dní po tom, co se stal dobrovolných hasičem, zapálil lesní porost poblíž Oslavan. O den později hořelo v lese na jiném blízkém místě. O tři měsíce později během sedmi dnů lehlo popelem ve stejné oblasti pět stohů slámy.

Během vyšetřování padlo podezření také na nováčka mezi tamními hasiči. Vždy byl připraven zasáhnout mezi prvními a při hašení byl velmi aktivní. Později se při vyšetřování k založení požárů přiznal.

Hájil se tím, že se chtěl před novými kolegy předvést jako akční hasič. Své prý sehrál také rozvíjející se vztah s přítelkyní, kterou chtěl svým konání ohromit.

Ke kolegům se hasičský nováček navíc ještě jednou nezachoval zrovna příjemně. Ze šatny v hasičárně totiž odcizil dvě motorkářské kombinézy, motopřilbu a další potřeby pro motorkáře. Tyto prodal v jednom z brněnských bazarů.

Nyní je mladý muž stíhaný pro krádež a poškození cizí věci.

por. Bohumil Malášek, Policie ČR