logo

Cizince kriminalisté obvinili ze čtyř trestných činů, na strážníky zaútočil poté, co vyskočil ze skříně

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání 32letého cizince, kterého obvinili ze spáchání přečinů Porušování domovní svobody, Poškození cizí věci, Násilí proti úřední osobě a Výtržnictví.

Těchto trestných činů se měl obviněný muž dopustit v neděli 24. března 2019 v brzkých ranních hodinách v Chebu. Zde měl na ulici pod vlivem alkoholu nejprve opakovaně fyzicky napadnout několika údery pěstí 31letého muže. Dále měl úmyslně poškodit tři zaparkovaná vozidla, u kterých poničil zpětná zrcátka. Poté měl vniknout do domu a vylomit vchodové dveře do bytu 66leté cizí ženy. Došel až do ložnice, kde v tu dobu žena spala a vylekal ji. Žena z bytu utekla ven ve chvíli, kdy do domu přicházela hlídka Městské policie. Té žena uvedla, že ji cizí muž vlezl do ložnice.

Po vstupu hlídky do bytu, byl muž ukrytý ve skříni. Muž následně na výzvu vyskočil ven a začal na hlídku útočit. Na místo krátce na to dorazila i přivolaná hlídka Policie ČR a společně muži zabránili v dalším agresivním jednání. Následně byl muž zadržen a převezen na policejní služebnu. Při orientační dechové zkoušce muž nadýchal 1,68 promile alkoholu.

Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Soudce rozhodl o uvalení vazby na obviněného a policisté následně muže eskortovali do vazební věznice. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.

nprap. Kateřina Krejčí, Policie ČR