logo

Cizinci se prokazovali padělanými doklady, policisté zkontrolovali při akci 1162 osob

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté z Odboru cizinecké policie ve dnech 18. a 19. října 2017 provedli na teritoriu města Brna a na okrese Brno – venkov policejní akci zaměřenou na oprávněnost pobytu cizinců, pátrání po osobách a věcech.

Více než čtyřicet policistů při dvoudenní akci zkontrolovalo 691 občanů třetích zemí, 471 obačanů EU, 22 autobusů, 5 ubytoven, 17 barů, heren a obchodní center. Celkem s 10 cizinci zahájili řízení o správním vyhoštění, kteří na území České republiky byli zaměstnáni bez povolení k zaměstnání nebo orpávněnosti pobytu. Uložili 11 příkazů na místě v celkové výši 5 500 Kč dle zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky.

Policisté využili při své činnosti také speciální techniku, mimo jiné dvě speciální vozidla Schengenbus, a vypátrali 9 hledaných osob v pátrání. Jedna osoba byla zjištěna v evidenci nežádoucích osob. Dva cizinci se při kontrole prokázali padělanými doklady. Policisté s nimi zahájili trestní stíhání pro přečin padělání a pozměňování veřejné listiny a maření výkonu úředního rozhodnutí. Při kontrole zjistili, že cizinci si padělané doklady obstarali proto, aby utajili skutečnost, že byli z České republiky již dříve vyhoštěni.

Policisté Odboru cizinecké policie budou v podobných akcích na území Jihomoravského kraje i nadále pokračovat.

mjr. Bc. Štěpánka Komárová, Policie ČR