logo

Cizinec jel v obci 92 km/hod, řidičák policistům nepředložil, protože teprve dělá autoškolu. Navíc byl pod vlivem pervitinu a marihuany

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hlídka dopravních policistů spolu s polským kolegou měřila 5.2. po poledni rychlost jízdy vozidel, projíždějících Ohnišovem. Jedná se o jednu z tranzitních obcí, kterou řidiči projíždějí z Polska do průmyslové zóny a naopak.

Muž za volantem osobního auta zn. Volkswagen Golf jedoucí od hranic směrem do Kvasin nedodržel nejvyšší povolenou rychlost v obci a v měřeném úseku silnice mu hlídka radarem naměřila rychlost 92 km/h. Řidič auto uvedl do klidu až poté, co ho policisté ve služebním voze předjeli a předepsaným způsobem zastavili v obci Val.

Následnou kontrolou zjistili, proč se řidiči příliš zastavit nechtělo. Pětadvacetiletý cizinec předložil hlídce pouze občanský průkaz s vysvětlením, že řidičský průkaz nevlastní a autoškolu si teprve dělá. Policisté u něj na místě provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vykázala negativní výsledek. Ten už ale nevyšel u orientačního testu na přítomnost návykových látek. Vykázal totiž pozitivní hodnotu na amfetamin/metamfetamin a cannabis.

Po poučení policistů mladík odmítl lékařské vyšetření s odběrem krve a moče. Přes všechny zjištěné skutečnosti muž usedl za volant i s tím, že přepravoval další osobu. Policisté událost řádně zadokumentovali a řidiči uložili kauci ve výši 25.000 korun z důvodné obavy, že se nedostaví k přestupkovému řízení na příslušný správní orgán.

Protože přestupce u sebe neměl požadovanou hotovost, policisté mu na parkovišti umístili na auto technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla (botičku) a další jízdu mu zakázali.

por. Mgr. Alena Kacálková, Policie ČR