logo

Cizinec má kvůli násilné trestné činnosti zakázán vstup do Schengenu, poblíž rakouských hranic ho dopadli jihočeští celníci

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Cizinec přicestoval do České republiky přes zákaz vstupu do schengenského prostoru. Navíc v rafinovaném úkrytu převážel metamfetamin.

Dne 15. března příslušníci hlídky mobilního dohledu Celního úřadu pro Jihočeský kraj na pozemní komunikaci v obci Kaplice vytipovali ke kontrole a následně zastavili vozidlo s cizí registrační značkou. Osádku vozidla tvořili dva muži a jedna žena. Příslušníci hlídky zahájili úkony zajišťující prověření řidiče vozidla i jeho spolucestujících v příslušných evidencích. Poté přistoupili ke kontrole vozidla. Té se účastnil také psovod se služebním psem vycvičeným k vyhledávání omamných a psychotropních látek.

Aktivní značení služebního psa upozornilo celníky na prostor středového tunelu mezi řidičem a spolujezdcem. Po odstranění víčka zapalovače se ukázalo, že je pod ním ukrytý sáček s přibližně jedním gramem krystalické látky, která při následném testu reagovala jako metamfetamin.

Výsledek prověření osádky vozidla ve společné evropské pátrací databázi navíc ukázal, že řidič vozidla je osobou, které je v důsledku její násilné trestné činnosti zakázán vstup do celého schengenského prostoru.

S ohledem na všechny zjištěné skutečnosti příslušníci hlídky kontaktovali pracovníky odboru Pátrání GŘC a také místně příslušného odboru cizinecké policie. Nežádoucí návštěvník převážející drogy skončil v poutech. ​

por. Mgr. Emanuel Breicha, Celní správa