logo

Cizinec měl při předjíždění přes plnou čáru opakovaně ohrozit kolemjedoucí řidiče, policie ho podezírá z obecného ohrožení

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté Územního odboru Kladno v současné době prošetřují případ velmi neukázněného řidiče, který svou nebezpečnou jízdou ohrožoval životy a zdraví všech účastníků silničního provozu včetně posádky, která s ním cestovala ve vozidle. Jedním ze spolucestujících bylo roční dítě.

Dne 2. listopadu 2018 kriminalisté zahájili trestní stíhání proti obviněnému devětadvacetiletému muži cizí státní příslušnosti z trestného činu obecné ohrožení, kterého se dopustil dne 3. února letošního roku na pozemní komunikaci č.1/7 na trase Louny – Slaný.

Na linku 158 oznámil jeden z řidičů jedoucí po této trase, který byl předjet vozidlem na plné čáře a tento skutek zaznamenal na palubní kameru. Podezřelý řidič se svým vozidlem předjížděl v daném úseku vícekrát přes plnou dvojitou čáru, i když v protisměru jela jiná vozidla, která byla nucena uhýbat, aby zamezila srážce. Tento řidič svou riskantní a bezohlednou jízdou ohrozil životy a zdraví minimálně pěti posádek osobních vozidel. U autobusové zastávky nedaleko obce Třebíz tato nebezpečná jízda skončila, neboť se řidiči porouchalo vozidlo a byl nucen ho zde odstavit. Za ním okamžitě zastavil i řidič, který jízdu tohoto vozidla monitoroval na palubní kameře a na místě vyčkal do příjezdu přivolané policejní hlídky.

Policisté případ nejprve šetřili jako přestupkové jednání v dopravě, ale po vyhodnocení kamerového záznamu byl případ překvalifikován jako podezření z trestného činu obecné ohrožení.

Policie opět upozorňuje řidiče, že pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích. Nebezpečná je v každém případě agresivní, bezohledná nebo riskantní jízda a v žádném případě za volant nepatří ani řidič posilněný alkoholem, či drogami. Všichni řidiči, kteří nedodržují předpisy silničního provozu jsou v dopravě nebezpeční a tímto svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu.

nprap. Jana Šteinerová, Policie ČR