logo

Cizinec na D35 slepě věřil navigaci, vjel na stavbu a havaroval

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na noční nehodě, která se stala na dálnici D 35 ve směru jízdy od Ostravy na Olomouc, se svým způsobem podílela i navigace, která 63letého řidiče odklonila na staveniště dálnice.

K nehodě došlo po 3:00 hodině ranní v katastru obce Bohuslávky. Řidič (cizí státní příslušník) jel ve vozidle Mercedes Benz s dalšími třemi spolucestujícími a na 298 km přejel, dle pokynu navigace, do levého pruhu mezi dopravní značení „Z4 – směrová deska“ a najel na uzavřenou část dálnice, kde jsou prováděny stavební práce. Pokračoval dál a nepřizpůsobil rychlost vozidla dopravně technickému stavu komunikace a narazil do hromady písku, která byla přes jízdní pruhy.

Řidič a dvě spolujezdkyně skončili hospitalizováni v nemocnici. Řidič v Hranicích a ženy ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Druhý spolujezdec byl ošetřen v nemocnici a propuštěn. Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 200 000 Kč. V souvislosti s nehodou a jejím řádným objasněním zahájili policisté úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

por. Mgr. Miluše Zajícová, Policie ČR