logo

Cizinec prodával ve svém stánku na tržnici pervitin, odhalili ho kriminalisté

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Skvělá práce specializované pracovní skupiny toxi služby kriminální policie a vyšetřování a dalších policistů společně s německými kolegy, kteří také usilovně bojují s drogovou problematikou, byla provedena dne 30. dubna 2018. Čeští policisté tuto akci zaměřeli na distribuci omamných a psychotropních látek na asijských tržnicích na Chebsku.

V rámci této akce kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří navštívili asijskou tržnici a než opustili Českou republiku, byli zkontrolováni policisty. Na výzvu kriminalistů oba cizinci dobrovolně vydali bílou krystalickou látku, ve které byla zjištěna psychotropní látka pervitin.

Dalším šetřením se podařilo zjistit stánek na asijské tržnici, kde měl 50letý cizinec prodávat nejen oblečení a hračky, ale také psychotropní látku pervitin, pro kterou si „zákazníci“ opakovaně chodili. Na základě příkazu Okresního soudu v Chebu k prohlídce jiných prostor a pozemků byla provedena prohlídka celého stánku, při které kriminalisté nalezli bezmála 50gramů bílé krystalické látky uschované v prodávaném oblečení.

Z tohoto důvodu kriminalisté pracovní skupiny toxi zahájili trestní stíhání 50letého cizince ze spáchání přečinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

V současné době je muž umístěn v policejní cele. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na pět let.

nprap. Bc. Soňa Hergezelová, Policie ČR