logo

Cizinec s tuberkulózou odešel z plzeňské nemocnice, pátrá po něm policie

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté Policie České republiky vyhlásili dne 15. listopadu loňského roku celostátní pátrání po 31letém cizinci (BABUSCHIN PAVEL). Toho dne bylo plzeňským policistům oznámeno pracovníky Fakultní nemocnice Plzeň – Bory, že muž byl pacientem plicního oddělení, kde byl hospitalizován s podezřením na nakažlivou nemoc – tuberkulózu. Ze zdravotnického zařízení však svévolně odešel a již se nevrátil. Podezření na nakažlivou chorobu bylo následně potvrzeno.

Plzeňští policisté ihned po pacientovi vyhlásili celostátní pátrání. V rámci toho pátrali nejen na území České republiky, ale i v zemi pacientova původu. Samozřejmě bylo pátrání rozšířeno i na všechny státy tzv. Schengenu. Pátrání dosud nebylo úspěšné.

Hledaný muž je zdánlivého stáří 31 až 32 let, je 183 cm vysoký, váží cca 90 kg, má světle hnědé, na krátko střižené vlasy. Na sobě měl oblečenu šedočernou péřovou bundu a šedý svetr.

Policisté žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o pobytu, výskytu nebo pohybu hledané osoby, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158.

por. Ing. Hana Štefflová, PČR