logo

Cizinec spáchal sebevraždu v policejní cele na služebně pražské cizinecké policie

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Do policejní cely na služebně pražské cizinecké policie v Kaplanově ulici v Praze byl umístěn 46 letý cizinec, který opakovaně porušil zákaz pobytu na území České republiky.

V sobotu po 21. hodině byl v cele nalezen v bezvědomí. Na místo byly povolány posádky RZP, RV a Inspektor provozu ZZS HMP. První z posádek byla na místě již za 6 minut od přijetí tísňové výzvy.

Ještě před příjezdem posádek ZZS HMP zahájila operátorka linky 155 telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci, kterou za jejich pokynů prováděli přítomní policisté.

Posádky ZZS HMP si pak resuscitaci převzaly a pokračovaly v ní dalších 40 minut. Lékařka byla nakonec bohužel nucena konstatovat u cizince smrt.

Na místo vyjela výjezdová skupina SKPV Praha IV. a povoláni byli také vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů.

„Generální inspekce bezpečnostních sborů byla včera kolem 21. hodiny informována o sebevraždě šestačtyřicetiletého cizince v jedné z policejních cel v Praze, který tam byl umístěn pro opakované porušení zákazu pobytu na území ČR. Na místo události vyjeli příslušníci GIBS, kteří nejdříve provedli prvotní šetření a následně si také věc převzali k dalšímu opatření. V současné době jsme zahájili úkony trestního řízení a věc nadále zůstává v našem prověřování pro možné podezření z porušení povinností dozorčí služby příslušníků Policie ČR. Aktuálně ve věci opatřujeme důležité podklady, nezbytná vysvětlení a zajišťujeme stopy pro další činnost GIBS,“ uvedl mluvčí GIBS Ivo Mitáček.

MrK, Týdeník Policie