logo

Cizinec v kamionu měl ve Vratimově prorazit závory a z místa ujet

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 18. 3. 2017 krátce před 07.10 hodinou řídil 35letý cizinec ve Vratimově po ulici Buničitá soupravu složenou z tahače a návěsu. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že řidič zřejmě nerespektoval návěstidlo, vjel na přejezd v době, kdy na železničním přejezdu bylo již delší dobu v provozu jak světelné (červené znamení), tak i akustické zařízení zabezpečovacího systému.

V předmětné době ještě nebyly sklopeny závory, nicméně jakmile měl řidič vjet do prostoru přejezdu, závory se počaly sklápět. Řidič v úmyslu předejít střetu s přijíždějícím vlakem měl závory (ve směru výjezdu) prorazit a z místa nehody odjet, aniž by soupravu zastavit. K ohrožení přijíždějícího vlaku, ve kterém cestovaly zhruba čtyři desítky osob, nemělo dojít. Ke zranění osob nedošlo, byla způsobena škoda na majetku. Popsaným jednáním řidič poškodil obecně prospěšné zařízení.

Krátce po oznámení věci byl řidič vypátrán ostravskými policisty. Muž nebyl ovlivněn alkoholem. Cizinec využil svého práva a k věci nevypovídal. K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin poškození a ohrožení obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. Žádáme všechny svědky uvedené dopravní nehody, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, PČR