logo

Cizinec v Sokolově ujel od nehody, policisté pak zjistili, že má dodávku plnou tabáku a cigaret

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Řidič nákladního vozidla Fiat Ducato projížděl dne 16. 7. 2018 v odpoledních hodinách ulicí U Divadla v Sokolově a na účelové komunikaci najel pravým kolem na betonovou skruž, kterou posunul a poškodil. Z místa dopravní nehody odjel, aniž by splnil povinnost účastníka dopravní nehody.

Na základě zjištěných skutečností o vozidle pojali policisté podezření, že je vozidlo využíváno k páchání trestné činnosti. Policisté následně zjistili, že je nákladní vozidlo zaparkováno u jednoho z obchodních domů v Sokolově a než odtahová služba cizího státu stihla vozidlo naložit a odvést, policisté jej zajistili. Po zjištění majitele vozidla, kterým je 66letý cizinec, bylo vozidlo ohledáno. V nákladním prostoru vozidla bylo ve speciálně upravených bednách nalezeno celkem 20 pytlů s tabákem o celkové váze přes 400 kg a 18 krabic s cigaretami různých značek, což je 9000 krabiček cigaret. Veškerý tento náklad byl bez označení předepsanou tabákovou nálepkou. Celý nelegální náklad byl policisty zajištěn.

Únik na spotřební dani Českému státu byl vyměřen na téměř 1 400 0000 Kč. Sokolovští kriminalisté případ šetří jako Zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby a Porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží. Na případu se nadále pracuje.

mjr. Mgr. Kateřina Böhmová, Policie ČR