logo

Cizinec vnikl do cizího bytu, pod oknem už na něj čekali policisté

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Nejdřív na balkón, pak do okna bytu a nato výskok ven, kde už čekal policista.

V sobotu krátce po osmé hodině ráno, po oznámení na tísňovou linku, policisté zadrželi 29letého cizince žijícího v ČR pod oknem přízemního bytu v Českém Těšíně, na ulici U Mlékárny.

Opilý muž vylezl na balkón jednoho přízemního bytu, kde začal kopat do dveří. Do bytu se mu nepodařilo dostat, dveře nepovolily. Nato z balkónu přelezl do vedlejšího otevřeného okna jiného bytu. A po vyrušení majitelem, z okna bytu vyskočil ven.Na místě už byli policisté, kteří ho zadrželi.

O podezřelém muži jsme v době jeho eskapád už byli informováni. Policisté na místě zajistili únikové cesty a kontaktovali majitele obou bytů. Po vyskočení z okna bytu, byl muž zadržen a převezen k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Z bytů nic neodcizil, kopáním způsobil jednomu z majitelů škodu na majetku.

Skutek bude řešen formou zkráceného přípravného řízení. Po několika hodinách, kdy podezřelý byl schopen procesních úkonů, mu bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody. Litera zákona hovoří, že kdo neoprávněně vnikne do obydlí jiného bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, Policie ČR