logo

Cizinka na Ústředním hřbitově v Brně neoprávněně vybírala příspěvky na postižené

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

První den prodlouženého víkendu byl pro brněnské policisty ve znamení zvýšeného dohledu na veřejný pořádek a dopravu.

Hlídky dopravních policistů operovaly především v blízkosti hřbitovů, kde jednak dohlížely a korigovaly dopravu. Zároveň se pořádkoví policisté zaměřili také na výkon služby přímo na hřbitovech. Na Ústředním hřbitově v Brně policisté zadrželi osmatřicetiletou cizinku, která využívala rozpoložení návštěvníků hřbitova k neoprávněnému vybírání příspěvků na tělesně postižené. Sama přitom simulova svou hluchoněmost. Policisté její přestupkové počínání vyřešili blokovou pokutou.

Na první sváteční den připravili dopravní policisté také dopravní akci, při níž se zaměřili především na dodržování zákazu jízdy nákladních automobilů nad 7,5 tuny ve sváteční dny na dálnicích, silnicích pro motorová vozidla a silnicích první třídy. V akci, která začala ve třináct hodin, bylo třináct policejních hlídek. Výsledek kontrol je překvapivý.

Šestadvacet řidičů porušilo zákaz jízdy. Policisté jejich přestupek řešili uložením blokové pokuty a vyslovení zákazu další jízdy. Řada dalších řidičů porušila sociální předpisy, jelikož řídili déle, než je povoleno.

por. Bohumil Malášek, PČR