logo

Cizinka převrátila své BMW na dálnici D6 na střechu, pasivní dechová zkouška měla pozitivní výsledek

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na dálnici D6 na mostě 30. výročí došlo dne 30. dubna 2018 před pátou hodinou ranní k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem BMW a pevnými překážkami.

Dvaačtyřicetiletá cizinka jela ve směru od Sokolova na Karlovy Vary a z dosud nezjištěných příčin přejela s vozidlem vpravo mimo komunikaci a přední částí vozidla narazila do ocelových svodidel, ocelového zábradlí a betonového obrubníku. Následně bylo vozidlo odraženo, vytvořilo na silnici rýhu a otočilo se na střechu. Řidička utrpěla při nehodě zranění, se kterými byla letecky transportována do nemocnice.

Vzhledem ke zdravotnímu stavu řidičky nebylo možné provést dechovou zkoušku na zjištění alkoholu. Policisté provedli pasivní dechovou zkoušku, která vyšla s pozitivním výsledkem. U řidičky tak byl nařízen odběr krve ke zjištění alkoholu v krvi. Z tohoto důvodu ji byl také zadržen řidičský průkaz. Celková způsobená škoda včetně vozidla je předběžně vyčíslena na částku 78 000 Kč.

Policisté dopravní nehodu nadále šetří.

Tisková zpráva HZS Karlovarského kraje (Martin Kasal):
Dopravní nehoda jednoho osobního auta se stala na silnici D6 u Sokolova ve středečních ranních hodinách. Krátce před pátou hodinou ráno požádala záchranná služba o pomoc hasiče s tím, že v autě převráceném na střechu je zaklíněná jedna osoba. Operační středisko vyslalo k události tři jednotky hasičů, v době jejich příjezdu na místo již probíhalo vyproštění zraněné osoby, které prováděly posádky záchranné služby a policie.

Po vyproštění zajistili hasiči místo nehody a na žádost záchranné služby připravili prostor pro přistání záchranářského vrtulníku. Během záchranný prací byl provoz na D6 v obou směrech zcela zastavený. Plně obnovený provoz na silnici byl až po odstranění vozidla odtahovou službou po sedmé hodině ráno.

mjr. Mgr. Kateřina Böhmová, Policie ČR