logo

Colours of Ostrava pohledem policie – Den druhý

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V druhém festivalovém dni jsme započali prověřovat okolnosti dalších osmi trestných činů. Opět se jednalo o skutky majetkového charakteru, dominovaly krádeže. Ve dvou případech šlo o krádež věcí ze zaparkovaných vozidel návštěvníků festivalu, po rozbití skla automobilů. Způsobené škody se pohybují v řádech desítek tisíc korun.

V dalších případech se jednalo například o krádež peněženky či mobilních telefonů ze zavazadel poškozených či krádež odložené kabelky.

Opět lze některé z události přiblížit detailněji. Neznámý pachatel využil spánku 22leté poškozené a odcizil jí na hrudi odložený telefon. Žena usnula na krátkou chvíli v parku. Po probuzení zjistila, že přístroj schází. Ke skutku došlo dne 20. 7. 2017 v době od 14.30 hodin do 14.40 hodin v Moravské Ostravě. Škoda na majetku byla specifikována v částce, jež přesáhla 5 500 korun.

Kolem 6.00 hodin dne 20. 7. 2017 měli 36letá a 30letý návštěvník festivalu vylézt na lanové prolézačky. Předtím měli svá zavazadla odložit na hřišti u prolézaček. Pachatel se zmocnil kabelky poškozené. Spolu se zavazadlem odcizil mobilní telefon, klíče od vozidla a peníze. Škoda na majetku byla prvotně vyčíslena ve výši asi 27 000 korun (prvotní informace, neobjektivizováno znalcem).

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, PČR