logo

Čtveřice měla na Rychnovsku napadnout exekutora, pod nátlakem musel podepsat vyrovnání dluhu

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Rychnovští kriminalisté šetří případ závažné trestné činnosti, které se měli dopustit dva muži a dvě ženy z Rychnovska.

Z dosud zjištěných skutečností vyplývá, že pověřený zaměstnanec soudního exekutora měl 27.2.2019 v poledních hodinách vstoupit do neuzamčených dveří obydlí obviněných, kde měl provést soupis movitých věcí jedné z žen v rámci exekučního řízení . Přítomným se měl prokázat exekutorským průkazem. Při označování věcí samolepkou exekutora mu v tom přítomné osoby měly fyzicky zabránit.

Jeden z mužů ho měl opakovaně rukou několikrát udeřit do obličeje. Druhý měl poškozenému vytrhnout z ruky služební mobil a ženy měly poškozeného držet, aby nemohl odejít. Obvinění mu měli sebrat i služební kameru a společně mu vyhrožovat násilím. Nakonec ho pod pohrůžkami měli donutit k sepsání dokumentu, že celá dlužná částka v řádech tisíců korun, jež byla předmětem exekuce, mu byla vyplacena. Když měl pod nátlakem doklad vypsat, měli ho celého prohledat a pak mu vrátit služební průkaz, klíčky od služebního auta a další věci. Spisové dokumenty, mobilní telefon a kameru si měli ponechat.

Obvinění mu svojí trestnou činností měli způsobit lehkou újmu na zdraví a majiteli věcí škodu přibližně odhadnutou na 10.000 korun.

Všechny čtyři zúčastněné osoby si od policejního komisaře vyslechly obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupeže, zločinu vydírání a zločinu násilí proti úřední osobě, to vše ve spolupachatelství. V případě prokázání viny jim hrozí až desetiletý nepodmíněný trest.

Během necelého měsíce je to v rámci Královéhradeckého kraje již třetí útok na úřední osobu, který policisté vyšetřují. Další dva proběhly rovněž v únoru na Jičínsku.

por. Mgr. Alena Kacálková, Policie ČR