logo

Čtveřice mužů kradla skútry a motorky, z místa krádeží je podezřelí odváželi v dodávce

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policejní komisař obvinil čtyři muže (29 až 39 let) z Hodonínska z trestného činu Krádeže spáchaného formou spolupachatelství.

Toho se měli dopustit tím, že v Hodoníně během posledních několika dnů odcizili celkem tři skútry s úmyslem je obratem prodat. Odcizené skútry nakládali do dodávky a odváželi pryč. V případě, že se ukradeného stroje nedokázali zbavit, tak jej někde odstavili. Dopadeni byli při poslední krádeži dubňanskými policisty, kteří je zastavili při silniční kontrole.

V dodávce měli naložený motocykl Honda s rakouskou registrační značkou. Policisté začali pátrat po původu motocyklu a zjistili že, tito muži jej odcizili ve městě Linec v Rakousku a převezli do ČR. S pomocí rakouských policistů jsme o nalezení motocyklu vyrozuměli majitele, který byl překvapen, protože o krádeži ještě ani nevěděl.

Všichni čtyři spolupachatelé byli obviněni a na dva z nich jsme pro jejich bohatou trestní minulost podali návrhy na vzetí do vazby. Tyto návrhy však nebyly akceptovány a museli jsme všechny obviněné propustit na svobodu. Za krádeže motocyklů mohou být odsouzeni až na pět let odnětí svobody.

por. Bc. Petr Zámečník, Policie ČR