logo

Čtvrtek patřil v Hradci Králové Dni se složkami IZS

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Čtvrteční den patřil v Hradci Králové na Eliščině nábřeží a přilehlé náplavce složkám integrovaného záchranného systému.

Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje zde pořádal „Den složek IZS“ u příležitosti oslav 70 let od založení jednotky požární ochrany v Hradci Králové. Na nábřeží se nacházela moderní i historická technika hasičů, policistů i záchranářů. Vše začalo ukázkou spolupráce všech složek IZS u Muzea východních Čech.

Program poté pokračoval na zelené ploše u sokolovny ukázkami výcviku policistů a strážníků. K vidění byla také pořádková jednotka PČR se svými „hlučnými“ ukázkami. Hasiči vyprošťovali zraněné při nehodě osobního automobilu, transportovali pacienta ze 4 patra požární věže, ale k vidění zde byli také potápěči.

Youtube Video
Podívat se na video

Celému dni však kralovala dynamická ukázka spolupráce záchranářů letecké zdravotnické služby a hasičů. Ti nejdříve za pomoci vrtulníku EC 135 LZS KHK transportovali zraněného v podvěsu z těžko přístupného místa a následně přepravili i osobu ze střechy zdejší sokolovny.

Poté program pokračoval exhibicí požárního sportu. Zde svou mrštnost a rychlost představilo osm nejlepších mužů a čtyři ženy ve výstupu na věž. Vítězem se stal David Dopirák v čase 14,34 sekund.

Adam Bečák, Týdeník Policie