logo

Čtyři fotbalové fanoušky po sobotním incidentu v Karviné podezírají policisté z trestného činu výtržnictví

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Po incidentech, ke kterým došlo po sobotním fotbalovém utkání Karviné s Opavou, kdy se po zápase poblíž stadionu (mimo areál stadionu) vzájemně napadli fanoušci obou celků, jsou čtyři fanoušci podezřelí z trestného činu.

K několika incidentům došlo na parkovišti poblíž stadionu, přičemž vše odstartovaly provokace polsky hovořících fotbalových fans směřované na opavské fanoušky, kteří v tu chvíli odcházeli ze stadionu zpět na nádraží.

Na parkovišti se na několika místech vzájemně napadlo několik osob. Čtyři z nich postupně zadrželi policisté ze Speciální pořádkové jednotky. Fanoušci byli naloženi do „pojízdné cely“, tedy do vozu, kterým byli převezeni na policejní služebnu.

Tam bylo čtveřici osob sděleno podezření z trestného činu výtržnictví, za který hrozí v případě odsouzení až dvouletý pobyt ve vězení.

Protože k incidentům došlo v jednu chvíli na více místech, museli situaci u některých z nich uklidňovat také karvinští strážníci. Těm se podařilo udržet několik fanoušků Opavy a Karviné od sebe, aby tak nedocházelo k dalšímu protiprávnímu jednání.

Kromě těchto incidentů však policie neřešila žádné větší narušení veřejného pořádku. Přesuny fanoušků Opavy z nádraží na stadion i opačně se pak obešly bez větších komplikací a vše pod řádným dozorem Policie ČR.

Kromě Speciální pořádkové jednotky byly v Karviné nasazeny také hlídky z různých Obvodních oddělení, Oddělení hlídkové služby, z Dopravního inspektorátu, psovodi se služebními psy, hlídky MP Karviná, či kriminalisté SKPV.

MrK, Týdeník Policie