logo

Cvičení na českokrumlovském sídlišti prověřilo především policisty

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na známém krumlovském sídlišti se v pondělí doslova hemžili policisté a záchranáři, řešili mimořádnou situaci, šlo však jen o prověřovací cvičení.

Jihočeští policisté „řádili“ v pondělí v Českém Krumlově. Obyvatelé krumlovského sídliště zažili neobvyklé policejní manévry, příjezdy policejních hlídek, zdravotníků i hasičů. Nenastala však žádná mimořádná situace, alespoň ne naostro. Šlo o prověřovací cvičení a to především pořádkové policie Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje a dalších složek IZS.

Do cvičení nebyla zapojena ani veřejnost, ani média. Zhruba pět desítek policistů a asi stovka figurantů cvičili mimořádnou událost. Prověřovalo se spojení, přenos informací, příjezdové časy hlídek, velení na místě události a především souhra všech zainteresovaných složek. Můžeme jen prozradit, že policisté ve velmi dobrém čase splnili připravenou modelovou situaci.

Šlo o prověřovací cvičení a tak ti, co zasahovali, neměli při nástupu do pondělní služby o ničem ani tušení. Den si tak užili opravdu naplno. Jsou zase o něco lépe připraveni pomáhat všem občanům a návštěvníkům našeho kraje.

mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner, Policie ČR