logo

Cyklista na Jindřichohradecku nepřežil střet s neznámým autem, řidič z místa ujel

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 31. srpna v době od 08:00 hodin do 10:30 hodin dosud neznámý řidič nezjištěného nákladního automobilu bílé barvy, patrně tovární značky Volvo, měl zavinit na silnici I třídy č. 23 v místě, které je ve směru od J. Hradce na Děbolín vzdálené 10 metrů za křižovatkou s místní komunikací vedoucí na Nový Dvůr u J. Hradce dopravní nehodu.

Při nehodě z dosud nezjištěných příčin při jízdě ve směru od J. Hradce na Děbolín zezadu narazil do před ním jedoucího cyklisty (r.1936), který v důsledku tohoto nárazu byl i s jízdním kolem značky Merida Crossway 8500 odhozen do pravého příkopu, kde na následky utrpěných těžkých zranění na místě zemřel. Řidič nákladního vozidla z místa nehody ujel. Případ na místě převzala výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce.

Kriminalisté na případu stále intenzivně pracují a žádají veřejnost o spolupráci. Hledáme svědky nehody, záznamy z autokamer, případně další osoby, které si v uvedenou dobu všimli cyklisty nebo výše uvedeného nákladního vozidla, které bylo po nehodě ve své přední části viditelně poškozeno.

Děkujeme Vám.

Na jihočeských silnicích tak zbytečně vyhasl již 35 lidský život.

por. Mgr. Bc. Hana Millerová, PČR