logo

Cyklista odstavil na 50 vteřin své kolo u bazénu v Podolí, i tak málo ale stačilo neznámému zloději

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Událost se odehrála jedenáctého července v Praze 4 Podolí, kam přijel poškozený do tamního bazénu. Své kolo nechal konkrétně na padesát vteřin bez dozoru, paradoxně proto, aby si v pokladně vyzvedl umístěnku do hlídané kolárny pro svůj bicykl. Jenže kolo nechal stát opřené o zábradlí bez jakéhokoli zabezpečení.

A právě toho využil neznámý nenechavec, který zanedlouho přišel, na kolo nasedl a odjel, jako by byl od jak živa jeho právoplatný majitel.

Okradený zanedlouho vyšel ven a už jen kroutil smutně hlavou. Ať se rozhlížel, jak se rozhlížel, kolo nikde. Smutný byl také proto, že s kolem přišel i o peněženku s finanční hotovostí a platebními kartami. Ty neznámý pachatel navíc, ještě téhož dne, použil ke třem bezhotovostním platbám.

Případ prošetřují policisté z místního oddělení Pankrác, kteří prosí o pomoc s objasněním případu širokou veřejnost. Zajímají je hlavně informace týkající se identity hledaného a jeho místa pobytu. Pokud takovými informacemi disponujete, předejte je prosím policistům prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan, PČR