logo

Dálnici D4 uzavřela nehoda tří vozidel, cestující vystupující po havárii ven z vozu srazil jiný řidič

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli 13. ledna ve tři čtvrtě na sedm ráno byla na operační středisko středočeských hasičů oznámena dopravní nehoda více vozidel na dálnici D4 před 22. kilometrem ve směru z Prahy do Strakonic.

K nehodě v prostoru exitu Kytín v okrese Praha-západ vyjela technika profesionálních hasičů ze stanic Dobříš a Řevnice. Při cestě k zásahu přišla informace, že při vystupování cestujících z jednoho havarovaného vozidla došlo k dalšímu střetu a ke zranění osob.

Po příjezdu hasičů velitel zásahu upřesnil, že jde o nehodu tří osobních vozidel bez nutnosti vyproštění zaklíněných cestujících. Na místě se však nacházely zraněné osoby a lékař zdravotnické záchranné služby pro vážně zraněnou ženu nechal povolat vrtulník. Velitel zásahu prostřednictvím operačního střediska přivolal sypač a mobilní dopravní značení.

„Padesátiletá řidička utrpěla vážná poranění v oblasti hlavy, se kterým byla letecky transportována do Ústřední vojenské nemocnice Střešovice. Dvojice z dalšího vozu utrpěla středně těžká zranění v oblasti hrudníku a krční páteře. Pozemní posádky tyto dvě osoby, po předchozím ošetření, transportovaly do motolské nemocnice. Čtvrtým zraněným je muž, který utrpěl lehká poranění v oblasti nohy a po ošetření byl přepraven do příbramské nemocnice,“ uvedla mluvčí ZZS Středočeského kraje Petra Effenbergerová.

Hasiči pomohli s transportem pacientky na palubu vrtulníku, na havarovaných vozech provedli protipožární opatření a sorbentem zasypali uniklé provozní kapaliny. Deset minut po osmé hodině byl zásah ukončen a po návratu posledního vozidla na základnu operační středisko událost uzavřelo.

Po dobu zásahu hasičů a při následném vyšetřování nehody Policií ČR byla strakonická dálnice ve směru od Prahy uzavřena.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel, HZS SČK