logo

Dálniční policisté z Velkého Beranova přistihli na D1 opilé cizince v kamionu i osobním voze

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté z dálničního oddělení v Velkém Beranově kontrolovali v pátek 24. listopadu před třiadvacátou hodinou na 122. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu nákladní vozidlo – jednalo se o jízdní soupravu složenou u tahače a návěsu s maďarskou registrační značkou.

Soupravu řídil cizinec, který byl v podnapilém stavu. Provedená dechová zkouška byla pozitivní – 1,46 promile alkoholu v dechu. Při opakovaných dechových zkouškách činily naměřené hodnoty 1,26 a 1,19 promile alkoholu v dechu. Policisté řidiče zajistili a převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy k vystřízlivění. Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V sobotu policisté pokračovali v úkonech trestního řízení. Ve věci vedeme zkrácené přípravné řízení. Osmačtyřicetiletého řidiče – státního příslušníka Maďarska – vyslechli jako osobu podezřelou a sdělili mu podezření ze spáchání přečinu spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dalšího podnapilého cizince, který řídil na dálnici D1 osobní vozidlo, dálniční policisté odhalili v sobotu 25. listopadu v odpoledních hodinách. Kolem půl druhé odpoledne kontrolovali na 128. kilometru ve směru jízdy na Prahu řidiče – jednalo se o státního příslušníka Saudské Arábie, který řídil osobní vozidlo značky Renault Captur s maďarskou registrační značkou. Policisté vyzvali řidiče k provedení dechové zkoušky, jejíž výsledek byl pozitivní – 1,81 promile alkoholu v dechu.

Při opakovaných dechových zkouškách byly výsledky také pozitivní – 1,87 a 1,90 promile alkoholu v dechu. Policisté devětadvacetiletého řidiče zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy k vystřízlivění. Dalším šetřením policisté zjistili, že cizinec měl platný pouze řidičský průkaz vydaný v Saudské Arábii, který ho neopravňoval k řízení vozidel na území České republiky.

Tento přestupek policisté zadokumentovali a uložili řidiči kauci ve výši 25 000 korun. Ve věci řízení pod vlivem alkoholu vedeme zkrácené přípravné řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, Policie ČR