logo

Další akce středočeské cizinecké policie, po kontrole firmy chce nechat vyhostit 18 cizinců

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 7. srpna 2017 proběhla akce Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Středočeského kraje v součinnosti s Oblastním inspektorátem práce zaměřená na kontrolu dodržování zák. č. 326/99 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky, především však na práci cizích státních příslušníků a oprávněnost jejich pobytu na území naší republiky.

Tentokrát si policisté vytipovali výrobní podnik zabývající se výrobou vzduchotechnických a protipožárních komponentů, klimatizačních jednotek a průmyslových topných systémů v jedné z obcí na Berounsku.

Celkem policisté výše uvedeného odboru zkontrolovali třiadvacet osob cizí státní příslušnosti. S osmnácti cizinci, kteří pocházejí ze země na východ od naší republiky, bylo zahájeno správní řízení o správním vyhoštění z důvodu práce bez potřebného rozhodnutí Úřadu práce.

Jedenadvacet osob pobývalo na našem území na polská dlouhodobá víza, jeden cizinec na krátkodobé vízum a jedna cizinka na pobytové oprávnění vydané Španělskem.

Policisté Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Středočeského kraje budou samozřejmě v podobných akcích pokračovat i následujícím období.

nprap. Michaela Nováková, PČR