logo

Další dealer drog skončil za mřížemi, dopadl ho olomoucký TOXI tým

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté „TOXI“ týmu územního odboru Olomouc zahájili trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže z Olomoucka, jakožto obviněného ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými látkami a s jedy, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Případ realizovali na základě operativní činnosti. Samotná realizace proběhla začátkem uplynulého týdne. Na základě předchozího souhlasu se zadržením, vydaného státním zástupcem, byl dvaačtyřicetiletý muž zadržen na jedné z ulic v Olomouci v okamžiku předání drogy jednomu z odběratelů.

Ještě téhož dne proběhla také domovní prohlídka v místě jeho současného bydliště, při které kriminalisté zajistili několik desítek gramů krystalické látky – metamfetaminu, tzv. pervitinu, několik set gramů sušené rostlinné hmoty a také další věci, související s nelegální distribucí drogy. Zajištěné věci budou zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz.

Jak kriminalisté zjistili, obviněný měl minimálně od dubna letošního roku, na teritoriu města Olomouce a jeho okolí, distribuovat drogu dalším, blíže neustanoveným odběratelům. Muž byl již v minulosti za obdobnou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán. I on je uživatelem drogy.

Kriminalisté dali podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl soudem akceptován. Trestní stíhání tak probíhá vazebně.

por. Mgr. Irena Urbánková, Policie ČR