logo

Další kontrolní akce královéhradecké cizinecké policie, vyhoštěno má být 10 cizinců

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jeden z výrobních závodů v Královéhradeckém kraji si vzali do hledáčku policisté odboru cizinecké policie, kteří kontrolovali v průběhu pondělního odpoledne (28. srpna 2017) pobytový režim cizinců včetně všech potřebných povolení. Důkladnou kontrolou, která trvala několik hodin, prošlo 179 osob, z nichž bylo osmadvacet cizinců.

Policie odhalila hned několik pochybení ze strany cizinců. Osm z nich pracovalo bez potřebného pracovního povolení a dva neoprávněně pobývali v schengenském prostoru, a to po skončení platnosti vyznačeného víza a povolené doby pobytu.

Cizinci tedy byli zajištěni a bylo zahájeno řízení o správním vyhoštění, o kterém bylo rozhodnuto v úterý odpoledne. Dalších pět případů porušení pobytového režimu bylo vyřešeno udělením blokové pokuty. Ve dvou případech bylo zjištěno i pochybení ubytovatelů.

Do pondělního opatření policie bylo zapojeno zhruba dvacet policistů i policejní psi. Důkladná kontrola se zaměřila zejména na prověření pravosti dokladů a na pobytový režim cizinců. Podobné kontroly provádí policie průběžně na různých místech Královéhradeckého kraje, a to nejen ve výrobních závodech, ale i v ubytovacích zařízeních.

mjr. Bc. Jan Čížkovský, PČR