logo

Další náročný den pro pražské složky IZS, rozsáhlý požár porostu i pád zdi na člověka

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 07.04.2018 v 13:04 hodin zasahovaly tři profesionální a pět dobrovolných jednotek hasičů u požáru travního porostu na ploše 500 x 200 metrů poblíž ulice K jezeru v pražské Hostivaři.

Na lokalizaci požáru, která byla ohlášena v 14:07 hodin, hasiči nasadili dopravní vedení a 4 C proudy. S ohledem na větší počet jednotek na místě požáru byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Plocha požáru zasáhla dvě městské části, Prahu 11 a Prahu 15. V 15:34 hodin byla ohlášena likvidace požáru. Příčina jeho vzniku je v šetření.

Od 14:17 hodin dne 07.04.2018 zasahovaly tři jednotky pražských hasičů v ulici Na Neklance, kde došlo ke zřícení části zdi. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se pod sutinami nachází osoba v péči ZZS. Lékař u ní konstatoval smrt.

Hasiči povolali psovody Městské policie, aby prohledali sutiny, zda se pod nimi nenachází další osoby. Místo pádu zdi bylo zajištěno páskou. Na místě hasiči spolupracovali i s policejním pyrotechnikem a statikem.

Po prohledání sutin s negativním výsledkem místo prohledal statik a policejní pyrotechnik. Hasiči následně místo předali policistům k dalšímu šetření okolností pádu zdi. Na místě zůstali jako asistence.

Po ukončení ohledání byly trosky odstraněny z komunikace a místo bylo zajištěno páskou.

Martin Kavka, HZS Praha