logo

Další odhalení dealeři a pěstitelé drog v Olomouckém kraji

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V rukou policistů skončilo šest mužů, kteří měli co do činění s pěstováním, prodejem a distribucí omamných látek na Přerovsku a Hranicku. Všechny případy měli kriminalisté již delší dobu v rozpracování a jejich dobrá práce přinesla výsledek.

Prvním podezřelým je 33letý muž Přerovska, který v období od druhé poloviny loňského roku do července roku letošního na různých místech přerovského okresu, ale hlavně v Přerově prodával marihuanu dalším osobám. Jednomu ze zájemců prodal minimálně v pěti případech celkové množství konopí o váze jednoho kilogramu, kdy za jeden gram si účtoval částky od 20 do 30 Kč. Vyšetřovatel mu začátkem října sdělil podezření z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let.

V říjnu, konkrétně desátého, byl v Kojetíně na Masarykově náměstí zadržen bez použití donucovacích prostředků 34letý muž, který je podezřelý z trestného činu nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku. Kriminalistům dobrovolně vydal rostliny konopí setého ve fázi růstu a také ty, které se již sušily. Rostliny pěstoval na dvorku rodinného domu. Tomuto podezřelému hrozí až šestiměsíční pobyt za mřížemi.

Ten samý den byl v Kojetíně na ulici Stružní zadržen i 31letý muž, který je podezřelý ze stejného trestného činu. Také on s policisty spolupracoval a vydal rostliny konopí setého, včetně pomůcek a prostředků, které sloužily k jejich pěstování. I on pěstoval marihuanu doma na zahradě. Tomuto podezřelému, protože pěstoval ve větším rozsahu, hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

V Kojetíně bydlí i další z podezřelých 20letý mladík, který od března do srpna letošního roku na volně přístupné zahradě za rodinným domem na ploše 2 x 4 m zasadil a staral se o stejný druh nedovolených rostlin jako jeho „kolegové z branže“. Policisté zajistili celkem 9 ks vzrostlých rostlin vysokých od 2,0 m do 2, 70 m. Policejní komisař mu v polovině října za jeho protiprávní jednání sdělil podezření z trestného činu nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku, za který mu hrozí šestiměsíční pobyt za mřížemi.

V Hranicích sdělili kriminalisté v polovině října obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy dvěma mužům ve věku 25 a 28 let. Oba již mají z minulosti zkušenosti s nedodržováním zákona. Byli společně zadrženi v Hranicích u obchodního centra na ulici Nová. U podezřelých bylo při zadržení a následných domovních prohlídkách zajištěno celkově 30 g marihuany a 15 g pervitinu. Starší z obviněných byl distributor z Ostravska, který dodával drogy druhému obviněnému. Ten měl několik desítek odběratelů a zásoboval drogami hranický trh. Oba se k výše popsanému jednání doznali a za výše uvedený trestný čin jim hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let. (foto v příloze)

por. Mgr. Miluše Zajícová, Policie ČR