logo

Další pokus o podvod seniorky na Zlínsku opět překazil taxikář

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Zlínští kriminalisté se zabývají pokusem o podvod šestaosmdesátileté ženy ze Zlína. Neznámý muž ji chtěl připravit o téměř čtyřicet tisíc korun. Je to už druhý velmi podobný případ, který kriminalisté ve Zlíně šetří. Tentokrát jako trestný čin podvod ve stadiu pokusu s trestní sazbou až pět let odnětí svobody.

Seniorce zazvonil před Vánocemi doma telefon a v něm se ozval údajný vnuk s prosbou o tři sta třicet tisíc korun. Paní bylo divné, že má vnuk jiný hlas, ale uklidnil ji, že je nachlazený. Nezarazilo ji ani to, že chtěl peníze nejprve na dluhy a pak na dárky. Žena „vnukovi“ řekla, že doma tolik peněz nemá a ten ji poslal, aby je přepočítala. Když znovu zavolal, sdělila mu, že má doma 37 tisíc korun.

Muž jí tedy řekl, ať jde na poštu a peníze mu pošle na jeho jméno. Aby akci urychlil, poslal pro ni taxi. Žena vzala peníze a nasedla do vozidla, kde se taxikáři svěřila s tím, kam jede a proč. Tomu se celý příběh nezdál, poprosil ji o číslo na jejího syna a u toho ověřil, že se jedná o podvod. Ženu si převzal její syn a odvezl ji zpět domů.

nprap. Monika Kozumplíková, PČR