logo

Další požár v areálu bývalé Poldovky v Kladně

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Informaci o vysokých plamenech, které šlehají z někdejšího průmyslového gigantu poblíž nádraží v Dubí, přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje v neděli 14. října ve čtvrt na sedm ráno.

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče z centrální kladenské stanice, kterým vyjely na pomoc jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Brandýsek, Braškov, Hřebeč a Pchery. Celkem se tak na místě sjelo osm cisternových automobilových stříkaček.

Požár obrovské hromady starých prken, štěpky a dalšího dřevěného odpadu o rozměrech cca 30 x 50 metrů se nacházel v severní části průmyslového areálu nedaleko místa, kde hasiči už několikrát zasahovali u požáru černé skládky pneumatik. Vzhledem k tomu, že hořela čistá dřevní hmota, nehrozilo vážnější znečištění životního prostředí nebezpečnými látkami.

Velitel zásahu rozdělil místo požáru na tři úseky, ve kterých vždy bylo nasazeno několik vodních C proudů. Hasiči v dýchací technice zároveň zabránili, aby se požár rozšířil k blízkému prostranství, kde bylo uskladněno asi 35 plastových kubíkových IBC kontejnerů s různými chemikáliemi. Těsně před tři čtvrtě na osm byla operačnímu středisku ohlášena lokalizace.

V dopoledních hodinách byla na místo povolána technika na rozhrabování a překládání hromady žhnoucí dřevěné hmoty, kterou jednotky postupně prolévaly vodou. Ta byla kyvadlově dovážena od hydrantu v nedaleké elektrárně. Hasební práce ukončil velitel zásahu kolem třinácté hodiny, kdy také nahlásil likvidaci požáru.

Na kontrolu požářiště zůstala na místě dobrovolná jednotka z Hřebče, která v odpoledních hodinách celou hromadu preventivně prolila vodou. K výši škody se majitel zatím nevyjádřil, Jako příčinu vzniku požáru uvedl vyšetřovatel neprokázané zavinění.

por. Ing. Ladislav Holomčík, HZS SČK