logo

Další ročník akce Mezi nebem a zemí je za námi

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

První prázdninový den, v sobotu 1. 7. 2017 jsme uspořádali čtvrtý ročník akce pro širokou veřejnost Mezi nebem a zemí. I letos se na Dlouhou plochou dráhu do Mariánských Lázní sjely složky IZS, neziskové organizace pracující s mládeží a organizace představující prevenci rizik.

Hned v úvodu se nám představili Mariánskolázeňští a Chebští policisté ukázkou zadržení dvou nebezpečných pachatelů. Následně mohli návštěvníci vidět, jak rychle dokáže shořet celé auto a jeho následné uhašení. Ostatně odvážní návštěvníci měli možnost si zkusit sami uhasit malý požár. Hasiči polu se záchranáři Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje a Záchranné služby Royal Rangers také vyprošťovali raněné z auta po dopravní nehodě. V rámci scénáře si museli poradit i s vyhledáním osoby, která v šoku odběhla z místa nehody a vypátrat ji musel služební pes Záchranné skupiny SDH Horní Bříza.

Pro všechny, kteří nechtěli jen stát a koukat na ukázky, byly připraveny lanové aktivity, workshop první pomoci, jízda čtyřkolkou nebo Pragou V3S, airsoft, paintball, či laserová střelnice Armády ČR. Z Horního Slavkova přijeli i příslušníci Vězeňské služby s autobusem pro převoz vězňů a spoustou výstroje a výzbroje. Zajímavým zpestřením pro odvážné, bylo i několik živých hadů, které na ukázku přivezla Celní správa.
Aby si mohli návštěvníci něco malého odnést, například ručně malovaný pohárek, či vyráběnou medaili, na to jsme měli holky z Rodinného centra Domeček a KOTEC o.p.s. Děti si mohly prověřit své schopnosti na malém dopravním hřišti připraveném Městskou policií Mariánské Lázně a dospělí se mohli postavit na hlavu, tedy vlastně s autem na střechu, pomocí trenažéru BESIP teamu. Auto Červený si kromě Kodiqa pro dospělé připravili i slalom s miniškodovkami pro nejmenší návštěvníky.

Oživením pro všechny byla naše soutěž o nůž od uměleckého kováře Jana Berkovského a o poukaz na masáž. Deset soutěžících, pět mužů a pět žen, soutěžilo mezi sebou v bungeerunningu. Výherci si své ceny určitě zasloužili.

Jako každý rok měli návštěvníci možnost proletět se vrtulníkem Robinson R44 či se projet legendárním BVP1.

Po ukončení ukázek pokračoval večer hudební open air produkcí až do nočních hodin. Návštěvníci mohli slyšet kapely Vabivod, HudbaSauna a Y (čteno why?). I pro nás to bylo příjemné zakončení čtvrtého ročníku Mezi nebem a zemí 2017, který pořádala neziskovka TRAICONT z.s.

Tereza Janatová