logo

Další zajímavý víkend u plzeňské městské policie

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Zajímavý a neobvyklý nález ohlásila v pátek na linku městské policie třináctiletá dívenka.
V ulici Nad ZOO našla odpoledne u Domu pohádek opuštěný invalidní vozík. Prověřením přes Policii ČR byla vyloučena skutečnost, že by nález souvisel s trestnou činností. Majitel si svůj ztracený invalidní vozík bude moci vyzvednout v oddělení ztrát a nálezů na Úřadu městského obvodu Plzeň 3, kam bude strážníky odevzdán.

Měl jsem hlad, řekl strážníkům muž, který v pátek kradl v prodejně v ulici U Prazdroje.
Kradl jsem, protože jsem měl hlad, těmito slovy obhajoval před strážníky své jednání pětašedesátiletý muž z Plzně, který byl přistižen pracovníkem obchodu, potom co pronesl přes pokladnu na prodejně odcizenou vepřovou pečeni, jejíž hodnota činila sedm desítek korun. Hlídka při dalším prověřování zjistila, že muž nekradl za poslední rok poprvé a v Evidenci přestupků má již za stejný čin zápis. Jelikož nebylo z tohoto důvodu věc možno řešit v blokovém řízení, bude podstoupena k dalšímu projednání správnímu orgánu, kterým je přestupková komise centrálního obvodu.

V noci z pátku na sobotu strážníci opětovně zasahovali na vlakovém nádraží. Tentokrát zasáhli proti muži, který se snažil násilím rozbít dveře haly.
Během obchůzky a kontroly venkovní části nádraží neušel pozornosti hlídky hluk, jež vycházel ze Západní části nádraží, kde se u jednoho z nástupišť snažil nějaký muž rozbít svérázným způsobem dveře haly. Rozeběhl se proti nim a kopal do nich. Nepřestal, ani potom co ho k tomu strážníci vyzvali. Jediné co v ten moment udělal, bylo to, že odhodil na zem nůž, který měl předtím ve své kapse. Jelikož pokračoval i nadále ve svém závažném jednání, musely být ze strany strážníků proti němu použity donucovací prostředky. Agresivitu muže zklidnila až nasazená pouta. Případ devětadvacetiletého muže z Tachovska šetří Policie ČR.

Opilý muž slovně napadal lidi na Americké. K události došlo krátce po sobotní půlnoci. Přestupkovým jednáním, kterého se dopustil, se bude muset zabývat přestupková komise.
Muž měl zřejmě namířeno na zastávku MHD „ Pařížská “, ale cestou si ho všimla při pochůzce procházející hlídka. Nešel totiž přehlédnout a hlavně přeslechnout. Křičel a napadal slovně kolemjdoucí. Strážníci dali muži, který začal být agresivní, dýchnout. Dechovou zkouškou u něj byla zjištěna hladina alkoholu 2,71. Po předvedení na oddělení PČR, kde ověřili mužovu totožnost, protože neměl u sebe žádné doklady, se zklidnil a dokonce začal s hlídkou spolupracovat, a proto nemusel absolvovat cestu do protialkoholní záchytné stanice. Tam však skončil jiný muž. V neděli v noci tam hlídka městské policie převezla k vystřízlivění pětašedesátiletého Plzeňana, který si ustlal ve vchodu do pošty v Solní ulici. Výsledkem u něj provedené dechové zkoušky byla naměřená hladina alkoholu 2,56 promile. V důsledku přemíry vypitého alkoholu neovládal dostatečně své jednání a hrozilo, že by mohl upadnout a způsobit si tím zranění.

Lidmi ostře sledovanému labutímu páru na Radbuze se začala líhnout mláďata.
Tuto skutečnost strážníci zjistili v neděli dopoledne, a protože se hnízdo dostalo do těsné blízkosti břehu, zapáskovaly hlídky okolí hnízda proti vstupu osob, aby labutě nebyly nikterak rušeny a měly klid.

Dost pořádně velké překvapení si musel zažít majitel zahrady v Křimické ulici. U svých vstupních vrátek objevil papírovou krabici s malými koťaty.
Svůj nález pak nahlásil na linku městské policie. Na místo vyrazila pro opuštěná zvířata hlídka ze skupiny pro odchyt. Strážníci zjistili, že se jedná o zhruba tři týdny stará mourovatá koťata. Ta následně byla předána pracovníkům plzeňského útulku, kde se o ně starají.

Jana Pužmanová, MP Plzeň