logo

Daniel Vepřek zachránil život řidiči, který sjel s vozidlem do rybníka

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Celý případ se odehrál 17. února letošního roku před devátou hodinou večerní. Tou dobou projížděl padesátiletý řidič ve svém vozidle tovární značky Opel od silnice I/3 směrem na obec Líšno. Do Líšna však toho dne nedorazil. V Bystřici, v ulici U Splavu, sjel vpravo mimo komunikaci do rybníka. Auto skončilo na kraji rybníka na pravém boku a řidič zůstal ležet v bezvědomí s hlavou pod hladinou.

Chvíli na to jel po stejné silnici ve vozidle pan Daniel Vepřek. Když uviděl vozidlo v rybníku, i přes chladné počasí neváhal, vlezl do vody, aby zkontroloval, zda se ve vozidle nenachází nějaká osoba. Na místě řidiče našel muže v bezvědomí, který měl hlavu pod vodou. Pohotově mu hlavu z vody vytáhl a držel ji nad hladinou, až do příjezdu složek integrovaného záchranného systému.

Řidiče z vozidla vyprostili hasiči a předali ho do rukou zdravotníků. Muž byl po prvotním ošetření zdravotní záchrannou službou převezen do nemocnice k dalšímu vyšetření. Na místo bylo povoláno také několik policejních hlídek. Celou událost vyšetřují benešovští policisté ze skupiny dopravních nehod.

Za statečný a pohotový zásah dnes policisté společně s hasiči pana Vepřeka ocenili. Z řad policie hrdinu vyznamenal náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Středočeského kraje plk. Mgr. Jan Ptáček. Z jeho rukou si oceněný převzal pamětní medaili krajského ředitele policie Středočeského kraje, pamětní list a další dárkové předměty.

Za hasiče pana Vepřeka ocenil náměstek ředitele Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje plk. Ing. Miloš Hladík. Jako poděkování za jeho hrdinský čin mu předal pamětní medaili krajského ředitele Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje a pamětní list.

Slavnostnímu předání byl přítomen také koordinátor územního odboru kpt. Ing. Bc. Jiří Pacovský a zástupce vedoucího dopravního inspektorátu Benešov npor. Bc. Jiří Anděl.

nprap. Bc. Veronika Čermáková, Policie ČR