logo

Dealer měl prodat kilogram pervitinu, domů si pro něj došla zásahová jednotka

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pro čtyřiačtyřicetiletého muže ze Sokolovska, kterého kriminalisté podezřívají z distribuce pervitinu, si 26. 11. přišli až domů. Kriminalisté měli k zadržení muže předchozí souhlas Okresního státního zastupitelství v Sokolově. Příkaz k provedení domovní prohlídky jim vydal Okresní soud v Sokolově. V bytě zajistili více jak 100 gramů drogy, kterou měl muž uschovanou v lednici.

O den později krajští kriminalisté zahájili proti muži trestní stíhání ze spáchání zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Celkem měl obviněný muž prodat více než 1 kg pervitinu v Karlovarském kraji, a to od roku 2013. Největší množství drogy však prodal v letošním roce. Částka, kterou za prodej drog utržil, činí nejméně 800 000 Kč.

V současné době je muž v policejní cele. Dne 28. 11. podali kriminalisté podnět státnímu zástupci v Sokolově k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Dnes půjde obvinění k soudu, kde se bude rozhodovat o jeho vzetí do vazby. Na případu se nadále pracuje.

V případě odsouzení hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody na dva roky až deset let.

mjr. Mgr. Kateřina Böhmová, PČR