logo

Dealer měl prodávat marihuanu, policisté vědí nejméně o 1700 případech

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání 29letého muže ze Sokolova, kterého obvinili ze spáchání zločinu Vydírání a zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Obviněný muž měl v období od roku 2001 do doby svého zadržení na různých místech v Sokolově prodat nebo darovat nejméně v 1700 případech marihuanu v celkovém množství přesahující dva kilogramy. Prodejem marihuany si měl přijít na částku nejméně 200 tisíc korun. Před jeho zadržením v počátku měsíce března vyhrožoval likvidací jednomu ze zúčastněných svědků, pokud nebude před policejním orgánem vypovídat v jeho prospěch.

Kriminalisté na začátku tohoto týdne muže zadrželi. Po zahájení trestního stíhání a provedení potřebných procesních úkonů policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Státní zástupce návrh akceptoval. Soudce shledal důvody vazby, nicméně vazbu nahradil přijetím písemného slibu obviněného, který je tak nyní vyšetřován na svobodě.

V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

nprap. Kateřina Krejčí, PČR