logo

Demonstranti v Dubí napadli novináře a čtyři své odpůrce

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Před Městským úřadem v Dubí na Teplicku proběhla v sobotu odpoledne demonstrace Dělnické strany sociální spravedlnosti, která byla podle organizátorů reakcí na incident, ke kterému došlo nedávno na koupališti v Dubí.

Do města dorazilo přibližně 150 účastníků a akce začala dle plánu ve 13 hodin.

Po celou dobu byli na místě strážníci MP Dubí, členové Antikonfliktního týmu a také policisté. Po zahájení demonstrace došlo k několika, především slovním konfliktům, mezi účastníky akce a jedním z fotografů. Tomu účastníci akce nadávali, údajně za to, že je provokoval. Celou situaci se snažili řešit policisté z Antikonfliktního týmu, kteří obě strany uklidňovali.

Krátce po začátku akce dorazili před místní Městský úřad také čtyři odpůrci demonstrace. Ti dávali svůj nesouhlas nahlas najevo, a tak na ně brzy demonstranti upřeli svou pozornost. Vše začalo několika vulgárními urážkami a pokračovalo fyzickým napadením čtveřice odpůrců.

V tu chvíli se dva z demonstrantů rozběhli také za fotografem, se kterým měl již dříve dav konflikt. Po několika desítkách metrů muže dostihli, strhli k zemi a údajně jej fyzicky napadli. V tu chvíli zakročili policisté, kteří doběhli na místo. Muže od sebe oddělili a situaci uklidnili.

Demonstrace pokračovala proslovy řečníků. Po několika desítkách minut si policisté došli do davu pro podezřelé z napadení fotografa. Vzhledem k tomu, že se okolo podezřelých shromáždil dav lidí, byla povolána Speciální pořádková jednotka. Ta nakonec podezřelé odvedla a převezla na policejní služebnu. Policisté omezili na osobní svobodě také osoby, které měly mít na oblečení zakázané symboly.

Jak později potvrdil policejní mluvčí Daniel Vítek, policie zadržela celkem 6 osob. Dvě jsou v souvislosti s napadením fotografa podezřelé z trestného činu výtržnictví. Další čtyři osoby pak byly zadrženy pro podezření z trestného činu – projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka.

Demonstranti poté pochodovali k místnímu koupališti, které mělo kvůli ohlášené akci zavřeno. Tam také pořadatelé akci oficiálně ukončili.

Po celou dobu byly v okolí akce přítomny hlídky dopravních policistů, které odkláněly dopravu vždy dle aktuální potřeby.

MrK, Týdeník Policie