logo

Den Policie ČR aneb integrovaný záchranný systém v akci v Šumperku

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 22. června 2017 dopoledne se uskutečnila v Šumperku na náměstí Svobody prezentační akce s názvem „Den Policie ČR aneb integrovaný záchranný systém v akci“. Prezentační akce se konala u příležitosti vzniku Policie České republiky. Široké veřejnosti se zde představily jednotlivé složky integrovaného záchranného systému a další organizace a instituce.

Veřejnost se tak mohla seznámit s prací HZS, policejních pyrotechniků, policejních potápěčů, Zdravotnické záchranné služby, Vojenské policie, Nemocnice Šumperk, Městské policie, Cizinecké policie i Zdravotní pojišťovny MV. V neposlední řadě si všichni mohli vyzkoušet simulátor nárazu, který zde prezentovala Pojišťovna Generali a.s.

V pásmu dynamických ukázek představila svou činnost Pořádková jednotka Krajského ředitelství Olomouckého kraje, která například předvedla zadržení pachatele ve vozidle. Velmi poutavé ukázky předvedli také policejní psovodi a Vězeňská služba – Věznice Mírov. Za velmi zajímavé ukázky byli všichni odměněni velkým potleskem.

Na závěr dynamických ukázek svou činnost předvedl také HZS, který například ukázal, jak nehasit rozpálenou pánev.

por. Mgr. Ivana Paroulková, PČR