logo

Den policie přilákal v Ostravě tisíce lidí

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pětadvacetileté výročí Policie České republiky oslavili obyvatelé našeho kraje spolu s moravskoslezskými policisty v průběhu Dne policie 18. 6. 2016. Již dvanáctý ročník se konal na tradičním místě, v prostorách Slezskoostravského hradu.

Pouze jediný den v roce mají návštěvníci akce výjimečnou příležitost vidět všelikou výzbroj, výstroj, techniku celého spektra policejních služeb. Diváky velmi oblíbené jsou také akční zákroky elitních jednotek, speciální i zásahové jednotky. Neschází ani ukázky služební kynologie, hipologie ostravské městské policie. Nedílnou součástí akce se staly zajímavé ukázky záchranářů, armády, Městské policie Ostrava. Pomyslnou třešničkou na dortu je pro diváky možnost prohlédnout si policejní vrtulník i speciální vybavení pyrotechnické služby. Při příležitosti 15 let výročí Moravskoslezského kraje si mohli návštěvníci akce prohlédnout také výstavu, mapující region.

V průběhu slavnostního zahájení Dne policie 2016 udělil policejní prezident genmjr. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý medaile třem desítkám policistů. Oceněna byla jejich precizní služba delší než 30 a 20 let i dlouhodobá iniciativa. Další policisté převzali medaili krajského ředitele za dosahování příkladných výsledků z rukou plk. Mgr. Tomáše Kužela, ředitele moravskoslezské policie. Oceněni byli policisté napříč policejními službami.

Za příkladnou spolupráci na úseku zajištění bezpečnosti u příležitosti oslav 25. let Policie České republiky udělil hejtman Moravskoslezského kraje pamětní list a medaili Krajskému ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Z rukou JUDr. Josefa Babky, 1. náměstka hejtmana, ji převzal plk. Mgr. Tomáš Kužel. „Kraj investuje nemalé finanční prostředky do udržení a zvýšení bezpečnosti občanů, ochrany jejich životů a majetku. Je pro nás prioritní, aby se cítili bezpečně. Velmi úzce přitom spolupracujeme s Policií České republiky a dalšími složkami Integrovaného záchranného systému. Finančně podporujeme řadu projektů, desítky milionů korun z krajské pokladny zamířily například na pořízení technických a komunikačních prostředků policie, speciálních vozidel, techniky pro znalecká zkoumání, vybavení speciální pořádkové jednotky nebo na pracoviště kriminalistické techniky a expertiz,“ uvedl 1. náměstek moravskoslezského hejtmana Josef Babka.

V průběhu celého dne pak mohli malí návštěvníci soutěžit o knížku Policejních pohádek, kterou nelze koupit, i další dárky. Děti absolvovaly úkoly na stanovištích s tématikou moravskoslezských policejních projektů prevence (namátkou můžeme připomenout Policejní pohádky, KDO S KOHO, Poldík Webík, Bereš? Zemřeš!!…).

Akci navštívilo několik tisíc lidí. Závěr tak patří poděkování všem spolupracujícím subjektům, které divákům připravily dynamické i statické ukázky. Za podporu a spolupráci náleží poděkování Moravskoslezskému kraji a statutárnímu městu Ostrava.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, PČR