logo

Den záchranářů Ústeckého kraje opět přilákal velké množství návštěvníků

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje bylo jednou z hlavních složek, které se podílely na Dni záchranářů Ústeckého kraje.

Akce pořádaná pro širokou veřejnost se konala v sobotu 3. června 2017 v prostorách lounského výstaviště. Letos se uskutečnil již 9. ročník. Během programu, který probíhal i na řece Ohři, se představily všechny složky IZS a další organizace. Pořadatelem byl Ústecký kraj a město Louny.

Přítomnost Policie ČR po celý den budila značný zájem návštěvníků. Ti si mohli prohlédnout techniku a vybavení poříční policie, lounského územního odboru a odboru dopravní policie. Zásahová jednotka a speciální pořádková jednotka prezentaci doplnily o výzbroj. Na nezájem veřejnosti si rozhodně nemohli stěžovat ani kriminalističtí znalci, kteří přestavili práci na „místě činu“. Velká pozornost návštěvníků směřovala také k monitorovacímu vozidlu vybavenému kamerovým systémem. Podle očekávání byl v obležení návštěvníků policejní vrtulník. Zájemci si také mohli vyzkoušet část fyzických testů, které musí splnit uchazeči o práci u Policie ČR.

Policisté svoji činnost představili také v několika dynamických ukázkách. V průběhu dne mohli diváci vidět výcvik služebních psů se zadržením nebezpečného pachatele a vyhledáním drog. Do „akce“ byli také nasazeni policejní potápěči a pyrotechnik zásahové jednotky, který zneškodnil munici vytaženou z řeky. Značný zájem budila i jízdní policie. Policisté na koních předvedli zákroky proti výtržníkům.

Součástí programu Dne záchranářů Ústeckého kraje bylo předávání finančních šeků složkám IZS. Ústecký kraj daroval Krajskému ředitelství policie Ústeckého kraje šek v hodnotě 4.000.000 korun. Hodnotný dar z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka přebíral ředitel Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje plk. Mgr. Jaromír Kníže.

por. Alena Bartošová, PČR