logo

Detektivové navrhli obžalovat mladého Bulhara, který kvůli zadržené Češce vyhrožoval Pákistánu teroristickým útokem

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté plzeňské expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ukončili vyšetřování a zároveň podali státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze návrh na podání obžaloby pro pokračující zvlášť závažný zločin vyhrožování teroristickým trestným činem podle ustanovení § 312f odst. 1 trestního zákoníku, kterého se měl dopustit jednadvacetiletý cizí státní příslušník.

Mladý muž z Bulharska přechodně pobývající na území našeho státu měl na počátku letošního roku zaslat SMS zprávu z mobilního telefonu pákistánské satelitní televizní stanici. Zpráva obsahovala pohrůžku teroristickým trestným činem. Následující den měl dotyčný mladík poslat e-mail jednomu pákistánskému deníku, jenž také obsahoval pohrůžku teroristickým trestným činem. Zpráva byla uveřejněna a následně převzata některými českými médii.

Cizinec byl zadržen a následně vyšetřován vazebně. Obviněný s policisty spolupracoval a ke svému jednání měl uvést, že výhružné zprávy odeslal, aby pomohl na svobodu mladé ženě, která je v Pákistánu umístěna ve vazbě pro podezření ze spáchání trestné činnosti.

V případě pravomocného odsouzení hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody od tří do dvanácti let.

Počáteční úkony trestního řízení na uvedeném případu provedli policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, kteří následně trestní řízení z důvodu věcné příslušnosti předali kriminalistům NCOZ.

plk. Mgr. Jaroslav Ibehej, Policie ČR