logo

Dětské hrátky s ohněm skončily v obci Třebešice na Kutnohorsku požárem stodoly

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

O požáru stodoly v obci Třebešice na Kutnohorsku bylo operační středisko HZS Středočeského kraje informováno ve středu 10. května v půl páté odpoledne.

Kromě profesionálních hasičů z Kutné Hory a Čáslavi k události vyjely dobrovolné jednotky obcí Křesetice, Nové Dvory a Olšany, celkem se šesti cisternovými automobilovými stříkačkami a jednou plošinou.

Požárem byla zachvácena stodola o půdorysu čtverce 8 x 8 metrů s uskladněným senem, která bezprostředně navazovala z jedné strany na rodinný dům a z druhé na přístavek s větším množstvím palivového dřeva. Hasičům se podařilo plameny „odříznout“ třemi vodními proudy těsně před rozšířením ohně na střešní konstrukci a první patro rodinného domu.

Požár byl lokalizován za dvacet minut od příjezdu první jednotky a hasiči následně rozebírali střechu objektu a dohašovali skrytá ohniska. V 18.10 hodin byla velitelem zásahu ohlášena likvidace.

Škoda na objektu a uskladněných věcech byla po konzultaci s majitelem odhadnuta na 100 tisíc korun, včasným zásahem a nasazením potřebného počtu sil hasiči uchránili majetek v částce dva miliony. Příčinou vzniku požáru byla hra dětí s otevřeným ohněm.

por. Bc. Jaromír Brzák, HZS Středočeského kraje