logo

Díky úsilí kroměřížských kriminalistů se podařilo dopadnout podezřelého ze série majetkové trestné činnosti

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Díky výborné práci kroměřížských kriminalistů se podařilo v předešlých dnech odhalit pachatele sériové majetkové trestné činnosti. Třiačtyřicetiletý muž si ve čtvrtek vyslechl od vyšetřovatele sdělení podezření z trestného činu krádež. Svého jednání se dopustil i přesto, že byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen a potrestán.

Vyhodnocením zajištěných důkazů vyšlo najevo, že na Kroměřížsku má tento muž na svědomí vloupání do restaurace v Chropyni, ke kterému došlo na konci března letošního roku a odkud si odnesl bezmála čtrnáct tisíc korun. Dále začátkem dubna odcizil z jednoho bytového domu v Kroměříži jízdní kolo za čtyřicet tisíc korun, které bylo uzamčeno na chodbě ke kovové mříži.

Jako poslední se vloupal do prodejny v Chropyni, ze které odcizil asi dva a půl tisíce korun. Celková škoda na odcizených věcech přesáhla 57 tisíc korun, škoda poškozením je přes patnáct set korun. Podezřelý nekradl jen na Kroměřížsku, ale majetkové trestné činnosti se dopouštěl i v Olomouckém kraji. Za jeho jednání mu nyní hrozí až pět let za mřížemi. Muž je v současné době ve Vazební věznici v Olomouci.

nprap. Ing. Barbora Balášová, Policie ČR