logo

Dívka s nožem v ruce přepadla ostravskou prodejnu, odnesla si dva mikulášské balíčky se sladkostmi

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Okolnosti zvlášť závažného zločinu loupeže započali v pondělí 3. 12. 2018 večer prověřovat ostravští kriminalisté. K samotnému skutku došlo dne 2. 12. 2018 po 18 hodině v jedné z ostravských prodejen (oznámen byl následný den večer).

Dvaačtyřicetiletá prodavačka odmítla po opakovaných výzvách vydání požadovaných financí. Podezřelá měla tvář maskovat šátkem, požadovat vydání peněz a v ruce měla při skutku držet nůž. Místo financí tak podezřelá z provozovny odešla s dvěma tzv. mikulášskými balíčky (balíčky sladkostí), původně ležícími na pultu. Škoda na majetku byla předběžně specifikována v částce asi 220 korun. Ke zranění nedošlo.

Kriminalisté ihned zahájili pátrání po podezřelé osobě, načež zjistili informace směřující k 19leté dívce. Tato byla zadržena zhruba 16 hodin po oznámení skutku. Aktuálně pokračují kriminalisté v konaných úkonech trestního řízení a objasnění veškerých okolností události.

Závěrem lze doplnit, že na pachatele zvlášť závažného zločinu loupeže pamatuje trestní zákoník trestem odnětí svobody až na deset let.

mjr. Mgr. Gabriela Pokorná, Policie ČR