logo

Do Brna dorazil Baník Ostrava, na stadionu museli o přestávce zasahovat policisté ze Speciální pořádkové jednotky

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Brno v pátek v podvečer očekávalo prvoligové fotbalové utkání mezi kluby Baník Ostrava a Zbrojovka Brno.

Vzhledem k tomu, že se na zápas chystalo i tvrdé jádro fanoušků, museli být v pohotovosti i brněnští policisté. Bezpečnostního opatření se zúčastnila Speciální pořádková jednotka, dopravní policisté, kriminalisté a příslušníci dalších složek. Spolupracovali také strážníci městské policie.

Prioritním úkolem policie bylo zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti nejen v okolí stadionu.

16:30
Krátce před šestnáctou hodinou dorazily na slatinské nádraží asi čtyři stovky fanoušků ostravského klubu, kteří se přistavenými autobusy přesunuli na stadion v Srbské ulici. Přejezd fanoušků proběhl bez větších problémů.

18:30
Informace ze stadionu: Sekor hostí zaplnilo asi devět set diváků, domácích fanoušků dorazilo odhadem tři a půl tisíce. Jeden fanoušek Baníku byl vzhledem k silné podnapilosti převezen na záchytku.

19:00
Během přestávky došlo k napadání mezi fanoušky přes plot. Pořadatelé požádali policii o zákrok. Policisté Speciální pořádkové jednotky zajistili celkem tři osoby a situaci uklidnili.

19:30
V sektoru hostí se objevuje pyrotechnika, zasahují hasiči. Situace pod kontrolou.

19:40
Doplnění informace k účasti = dle pořadatelů celkem na stadionu 8 026 diváků, z toho 981 hostů.

20:00
Fanoušci se rozchází, zatím bez problémů. Tři mladíci ve věku 21, 23 a 29, kteří byli zajištěni jsou eskortování na služebnu k dalšímu řešení jejich protiprávního jednání.

20:25
Dodatečně ještě dalších jedenáct osob bylo omezeno na osobní svobodě v souvislosti s incidentem, ke kterému došlo během přestávky.

21:10
Vlak s ostravskými fanoušky opustil nádraží ve Slatině. Odjez proběhl bez problémů a narušení veřejného pořádku.

por. Andrea Cejnková, PČR