logo

Do centra Českých Budějovic se zatoulal divočák, zdemoloval zde jednu prodejnu a k zemi srazil ženu jdoucí po ulici

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Prase divoké se zatoulalo v sobotu dopoledne až do samého centra jihočeské metropole. V zoufalé snaze o únik poškodilo interiér jedné z prodejen v Panské ulici. Poté se dokonce střetlo s ženou stojící na ulici. Zdravotní stav ženy si vyžádal převoz do českobudějovické nemocnice.

V sobotu 24. listopadu krátce před půl dvanáctou dopoledne vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o divokém praseti většího vzrůstu, které právě přeběhlo lávku ze Stromovky směrem do centra města. Strážníci divočáka pronásledovali až do Panské ulice, kde vběhl do jedné z prodejen. Než se zvířeti podařilo vyběhnout ven, stačilo poničit vybavení prodejny.

V blízkosti prodejny pak dokonce došlo ke střetu s kolemjdoucí ženou. Strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která ženu okamžitě převezla do českobudějovické nemocnice.

Zjevně dezorientované prase nebylo možné odchytit, proto se strážníci snažili divočáka zahnat až za hranice města. Když se prase dostalo k řece v blízkosti pivovaru na Lidické třídě, skočilo do vody a přeplavalo řeku. Strážníkům se ho poté podařilo zahnat až do volné přírody v Roudném.

O celé události informovali Policii ČR, která se bude zabývat dalším šetřením případu.

Mgr. Věra Školková, MP České Budějovice