logo

Do Olomouce dorazí fanoušci Baníku Ostrava, policie vyhodnotila utkání jako rizikové

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 20. srpna 2018 proběhne bezpečnostní opatření v souvislosti s konáním fotbalového utkání Fortuna ligy mezi celky SK Sigma Olomouc a FC Baník Ostrava, které se uskuteční na Andrově stadionu v Olomouci.

Utkání je vyhodnoceno jako rizikové, a proto bude mít opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku krajský charakter. Do opatření jsou zařazeni policisté pořádkové služby, včetně pořádkových jednotek, dále policisté služby kriminální a dopravní policie a rovněž policisté z antikonfliktního týmu. Policisty Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje budou posilovat kolegové z Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Na opatření se v součinnosti s Policií ČR budou podílet také strážníci Městské policie Olomouc.

Předpokládáme účast kolem 9 000 fanoušků obou celků. Policisté budou monitorovat jejich příjezd do Olomouce i pohyb po městě, a to před zahájením i po skončení zápasu. Jsme v úzkém kontaktu s oběma fotbalovými kluby a pořadatelskou službou na stadionu.

Upozorňujeme jak fanoušky obou celků, tak širokou veřejnost, aby důsledně dbali pokynů policistů. V případě jakéhokoliv protiprávního jednání budou policisté připraveni zakročit a nežádoucímu jednání zamezit.

por. Mgr. Libor Hejtman, Policie ČR