logo

Do Olomouce dorazí fanoušci pražské Sparty, policie připravila bezpečnostní opatření

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 6. října 2018 proběhne v Olomouci bezpečnostní opatření v souvislosti s konáním fotbalového utkání Fortuna ligy mezi celky SK Sigma Olomouc a AC Sparta Praha, které se uskuteční na Andrově stadionu v Olomouci.

Utkání je vyhodnoceno jako rizikové, proto má bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku krajský charakter.

Do opatření jsou zařazeni policisté pořádkové služby, včetně policistů pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, dále služby kriminální a dopravní policie a rovněž policisté z antikonfliktního týmu. Policisty Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje budou posilovat kolegové z Jihomoravského kraje. Na opatření se v součinnosti s Policií ČR budou podílet také strážníci Městské policie Olomouc.

Předpokládáme účast kolem 7 000 fanoušků obou celků. Policisté budou monitorovat jejich příjezd do Olomouce i pohyb po městě, a to před zahájením i po skončení zápasu. Jsme v úzkém kontaktu s oběma fotbalovými kluby a pořadatelskou službou na stadionu.

Upozorňujeme jak fanoušky obou celků, tak širokou veřejnost, aby důsledně dbali pokynů policistů. V případě jakéhokoliv protiprávního jednání budou policisté připraveni zakročit a nežádoucímu jednání zamezit.

por. Mgr. Irena Urbánková, Policie ČR