logo

Do Olomouce zamíří Baník Ostrava, policie připravuje bezpečnostní opatření

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli 21. května 2017 proběhne v Olomouci bezpečnostní opatření v souvislosti s konáním fotbalového utkání mezi celky SK Sigma Olomouc a FC Baník Ostrava, které se uskuteční na Andrově stadionu v Olomouci.

Utkání je vyhodnoceno jako rizikové, proto bude mít bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku krajský charakter.

Do opatření jsou zařazeni policisté pořádkové služby, včetně pořádkových jednotek, policisté služby kriminální a dopravní policie a rovněž policisté z antikonfliktního týmu. Policisty Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje budou posilovat kolegové z Moravskoslezského a Jihomoravského kraje, na opatření se v součinnosti s Policií České republiky podílejí také strážníci Městské policie Olomouc a v úzkém kontaktu jsme také s pořadatelskou službou na stadionu a fotbalovými kluby.

Očekáváme účast přibližně 10 000 fanoušků obou celků, policisté budou monitorovat jejich příjezd do Olomouce i jejich pohyb po městě, a to před zahájením i po skončení zápasu. Upozorňujeme jak fanoušky obou celků, tak širokou veřejnost, aby všichni důsledně dbali pokynů policistů. V případě jakéhokoliv protiprávního jednání budou policisté připraveni zakročit a nežádoucímu jednání zamezit.

por. Mgr. Irena Urbánková, PČR